KRS: 0000614334 NIP: 779-244-1900 REGON: 36426738500000 Nr konta: 68 10 50 1520 1000 0090 3091 7562

Blanka foto 2

Blanka

Blanka Pisarek urodziła się 4 października 2015 roku. Dziewczynka była całkowicie zdrowa, rozwijała się jak każde dziecko, szybko zaczęła mówić swoje pierwsze słowa, naśladować i słuchać ze zrozumieniem co się do niej mówi . W pewnym momencie zauważyliśmy, że u córki nastąpiło zatrzymanie dalszego rozwoju. Nasz Maluch z niewyjaśnionych przyczyn stracił większość zdolności, które zdążył nabyć podczas swojego niedługiego życia. Blanka stała się "Milczącym Aniołem" - dzieckiem z Zespołem Retta.

Zespół Retta to zaburzenie rozwoju, które uwarunkowane jest genetycznie i polega na stopniowym pogarszaniu się funkcjonowania fizycznego i pogłębianiu upośledzenia umysłowego dziecka. Zespoł Retta składa się z szeregu zaburzeń neurorozwojowych, które w większości wypadków prowadzą do znacznej i głębokiej niepełnosprawności ruchowej oraz ograniczają możliwość komunikacji z otoczeniem.

Stan zdrowia córki nagle zaczął się pogarszać. Przestała reagować na swoje imię, zaczęła unikać kontaktu wzrokowego, zgrzytać zębami i mimowolnie wypuszczać zabawki z rączki. Jej codzienne zabawy przeobraziły się na stanie w łóżeczku, kołysanie się i patrzenie w jeden punkt. Nagle wszystko, co dotąd nauczyła się, zaczęło zanikać. Nasz Milczący Anioł przestał słuchać i zwracać uwagę na to, co do niej mówimy. Słowa takie jak mama, tata zniknęły z jej ust. Pojawiły się charakterystyczne dla tej choroby ruchy rąk, nieuzaswadnione płacze, krzyki, nocne przebudzenia.

Stała rehabilitacja w przedszkolu, prywatnych gabinetach, czy turnusy rehabilitacyjne pomagają Blance w walce z jej chorobą. Zespół Retta postępuje, natomiast nie przestajemy działać i robimy wszystko, aby ulżyć naszej córce w cierpieniu.

Jedyną przeszkodą w walce o lepsze życie dla Blanki, są wysokie koszty leczenia.

Jeśli dotarł do Państwa mój list, to znak, że macie Państwo wielkie serca- serca gotowe, by pomóc naszej córce.

Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc finansową, na leczenie rehabilitacyjne naszej Blanki .

Blanka znajduje się pod opieką Fundacji Czerwone Serduszko ul. Grunwaldzka 72, 60-311 Poznań

Przekaż darowiznę